כתבות בנושא טיפול בנחירות ודום נשמה

נשימה דרך פה בלילה

נשימה דרך פה בלילה

דוגמה רפואית מראה כי מחלת חניכיים יכולה לגרום להתקפי לב. ההסבר הנפוץ ביותר לכך הוא שחיידקים מהפה יכולים להתפשט דרך מערכת הדם ולהשפיע על שסתומי הלב. הבעיה עם הסבר הזה היא שאין הוכחות מדעיות לכך וזה שיש קשר בין שני המקרים, לא אומר שאחר גורם לשני.

אם כך, נראה כי החוליה החסרה היא דום נשימה בשינה חסימתית. ידוע כי דום נשימה חסימתי בשינה עלול לגרום לרפלוקס ולדלקת בפה. נשימה דרך הפה בעקבות היצרות ודלקות גם מייבשת את הרוק, אשר עוזר להגן על הפה מגורמי מחלה. כך שאם אתה חסר שיניים, הפה שלך נהיה קטן יותר והצמצום בדרכי הנשימה שלך קטן עוד יותר. על כך נראה כי עם טיפול בדום נשימה בשינה, תרד דלקת החניכיים וכן גם מחלות הלב.

למה צריך לנשום דרך האף?

אחת מהסיבות החשובות ביותר לנשימה דרך האף היא בגלל גז הנקרא תחמוצת החנקן אשר נוצר באף ובקרומים ריריים בסינוסים. גז זה נוצר בכמויות קטנות, אבל כשהוא מגיע אל הריאות יש לו משמעות רבה ביכולת הספיגה של החמצן בריאות ב10-25%. תחמוצת החמצן גם יכולה להרוג חיידקים ווירוסים.

בנוסף, חוסר יכולת לנשום בצורה תקינה מהאף יגרום לחוש הריח להיפגע. בעקבות כך גם חוש הטעם יפגע, שכן הריח ובלוטות הטעם מחוברים. דבר זה יכול להוביל להפרעות בתיאבון וברמות השובע.

לאף יש גם חיבור עם מערכת העצבים אשר חיונית לריאות וללב. נשימה לא תקינה דרך האף עלולה לשנות את קצב הלב ואת לחץ הדם ואף להגדיל את תגובת הלחץ.

האף מייצר 2 ליטרים של ריר בכל יום. כאשר האף לא עובד כפי שצריך, הרירים נצברים ויכולים לגרום לזיהומים כגון סינוסיטיס, דלקת אוזניים ושלא נדבר על ריח רע מהפה.

ולבסוף, נשימה לא תקינה דרך האף יכולה להחמיר נחירות או דום נשימה חסימתי בשינה. דום נשימה חסימתי בשינה לא מטופלת יכול להוביל לעייפות כרונית, דיכאון, חרדה, עליה במשקל, לחץ דם גבוה, מחלות לב, התקפי לב ושבץ.

Kathleen Park נכתב על ידי

 

לחץ על הקישור להמשך כתבה >>

http://doctorstevenpark.com/tag/mouth-breathing