כתבות בנושא טיפול בנחירות ודום נשמה

דום נשימה נחירות הפרעות קשב וריכוז

דום נשימה, נחירות, הפרעות קשב וריכוז

האם לילד שלך יש הפרעות קשב וריכוז והוא ישן טוב, או שהוא מתהפך על הלילה?

לא לכל ילד עם הפרעות קשב וריכוז יש בעיות שינה, אבל זה קורה. במחקר אחד, כמחצית מההורים אמרו שלילדים שלהם עם בעיות קשב וריכוז היו קשיי שינה. ההורים דיווחו שהילד שלהם הרגיש עייף כשהתעורר, סבל מסיוטים או שסבל מבעיות שינה אחרות כמו אפנאה או תסמונת רגליים חסרות מנוחה. מחקר נוסף בו השתתפו ילדים עם הפרעות קשב וריכוז מצא כי הילדים ישנו שינה פחות מרעננת, היה להם קושי לקום והיו ישנוניים בשעות היום.

האם נחירות קשורות להפרעות קשב וריכוז?

שקדים ופוליפים גדולים יכולים לחסום באופן חלקי את דרכי הנשימה בלילה, והדבר יכול לגרום לנחירות ולשינה ירודה.
במחקר של ילדים בגילאים 5-7 שנים, הנחירות היו שכיחות יותר בקרב ילדים עם הפרעת קשב וריכוז קלה מאשר בקרב האחרים. במחקר אחר, ילדים אשר נחרו היו בעלי סיכוי גבוה יותר, כמעט פי 2, להיות בעלי הפרעת קשב וריכוז. עם זאת, הדבר לא מוכיח שנחירות גורמות להפרעות קשב וריכוז.

ילדים שנוחרים נוטים לצבור פחות במבחני קשב, יכולות שפה ואינטליגנציה כללית. מספר מחקרים הראו כי נטילת השקדים ופוליפים עשויה לגרום לשינה טובה יותר ולהתנהגות משופרת ללא צורך בתרופות.

דום נשימה בשינה

לאנשים אשר סובלים מדום נשימה בשינה, יש פרקים קצרים בהם הם עוצרים את נשימתם, על אף שהם כלל לא יודעים זאת. פרקים אלו יכולים להתרחש בתדירות גבוהה במשך כל הלילה. הגורמים לדום נשימה בשינה יכולים להיות שקדים ופוליפים מוגדלים, אלרגיות כרוניות, השמנת יתר ועוד.

בדומה למבוגרים, ילדים עם דום נשימה בשינה יהיו עייפים במהלך היום. יכול להיות להם בעיות ריכוז ותסמינים נוספים הקשורים לחוסר בשינה, כמו עצבנות.

תסמונת רגליים חסרות מנוחה

בתסמונת רגליים חסרות מנוחה, נוצרת תחושה של זוחלים ברגליים ולעיתים בידיים. תחושה זו יוצרת דחף בלתי נשלט להזיז את הרגליים. תסמונת זו גורמת לשיבושים בשינה ולישנוניות בשעות היום.

אנשים בעלי תסמונת רגליים חסרות מנוחה עשויים להרגיש לא קשובים, מצוברחים או היפראקטיביים.

 

לחץ על הקישור להמשך כתבה >>

http://www.webmd.com/add-adhd/childhood-adhd/adhd-sleep-disorders